Stavební pozemek Dírná okr. Tábor

Dle územního plánu nabízíme k prodeji stavební pozemek v obci Dírná parc. č. 101/1, výměra 3489m2, vedle je postaven rodinný dům. Část pozemku cca 400m2 bude převedeno do vlastnicví obce Dírná, která zde nechá vypracovat projekt na vybudování příjezdové komunikace a výhledově do 4 let také zrealizuje. Stavební povolení na rodinný dům lze získat na příslušném stavební úřadě cca do 3 měsíců od převodu zmíněných cca 400m2 obci. Vzhledem k velikosti parcely lze pozemek rozdělit na 2 stavební parcely.
Elektřina na hranici pozemku. Lze se připojit na veřejnou kanalizaci, veřejný vodovod.Celkově se jedná o velmi pěkné místo na okraji obce, kde žije cca 412 obyvatel. Dírná se nachází necelých 10 km východně od Soběslavi v okrese Tábor v Jihočeském kraji.

Proč si vybrat právě tento pozemek?
  • klidná lokalita – pozemek se nachází na samotném kraji vesnice
  • necelých 10km od Soběslavi, okres Tábor

Dírná leží asi 10 km východně od Soběslavi a asi 7 km severně od Kardašovy Řečice ve výšce 460 m. Nad vsí se vypíná do výšky 500 m Třebějická hůrka. Historie vsi zasahuje do 14. století. Již tehdy zde stávala tvrz na níž sídlili rytíři Rutové z Dírné.

V 18. století zde Vratislavové vystavěli barokní zámek, který je opevněn příkopem tesaným ve skále a sousedním Zámeckým rybníkem. K zámku patřil i místní pivovar a lihovar. Zámecký park je upraven v anglickém stylu.

Na návsi stojí budova radnice s barokním štítem. Proti ní se nachází gotický kostel svatého Vavřince ze 14. století, který byl později několikrát upravován. Na východní straně návsi je budova barokního špýcharu z 18. století. Na západním okraji vsi stojí při silnici sloupová boží muka (17. století).

Zajímavá místa:

  • Zámek Dírná
  • Kostel svatého Vavřince
  • Fara
  • Sýpka na návsi
  • Boží muka
Celková cena840 000Kč
cena za m2241kč
poznamka k ceně
plocha pozemku3489 m2
vodaveřejný vodovod
odpadnapojení na veřejnou kanalizaci
Nemůžete najít ideální bydlení?

Zaregistrujte se k nám do databáze poptávajících.

Václav Kadrnožka

Makléř

Kategorie: Prodej